Zaproszenie


 

 Nasze spotkania

Wspólnotowe uwielbienie - I środa miesiąca, g. 19.30

Msza wspólnotowa - III sobota miesiąca, g. 19.30

Msza św. z modlitwą o uzdrowienie - III środa miesiąca, g. 18.00

 

 

Aktualności


Wywiad z misjonarzem - część II

Druga część wywiadu z księdzem Włodzimierzem Małotą - misjonarzem w Papui Nowej Gwinei. 
 
 
 
 
 
 
 

Już po rekolekcjach

Nie tak dawno, bo 9 tygodni temu, zaczynaliśmy Rekolekcje Ewangelizacyjne Odnowy, a dziś (20.03.2016) świętowaliśmy uroczyście ich zakończenie. Najpierw Eucharystia w myślenickim sanktuarium pw.  Narodzenia NMP w intencji uczestników i prowadzących rekolekcje, koncelebrowana przez ks. dziekana Stanisława Makowskiego - obecnego duszpasterza wspólnoty oraz ks. proboszcza Leszka Harasza, do niedawna opiekuna "Nazaretu". Na mszy św. homilię wygłosił, nie bez trudu, kontuzjowany ks. Leszek (zwichnięta noga - w gipsie), w której zachęcał do kontynuowania rozpoczętej przygody z Panem Jezusem oraz do znalezienia sobie odpowiedniego miejsca w Kościele. 
 

Ks. Proboszcz nowym opiekunem wspólnoty

Ksiądz Proboszcz Stanisław Makowski wyraził zgodę zaopiekowania się wspólnotą Odnowy w Duchu Świętym "Nazaret", po odejściu jej dotychczasowego duszpasterza - ks. Leszka Harasza z naszej parafii. 
Wyrażamy wdzięczność Bogu i ks. Stanisławowi, że pomimo rozlicznych obowiązków proboszczowskich podjął to wyzwanie.
Otoczmy nowego duszpasterza wspólnoty codzienną modlitwą, wypraszając dla niego potrzebne łaski.

Pożegnanie ks. Leszka

Na Eucharystii wspólnotowej w sobotę 19 marca 2016 mieliśmy okazję "pożegnać" i pomodlić się w intencji ks. Leszka Harasza, dotychczasowego duszpasterza wspólnoty, który został proboszczem w miejcowości Poręba Żegoty. Właściwie, jak to określił Jacek - nasz lider, "posłaliśmy" księdza do nowych zadań. Oprócz czegoś "dla ciała", czyli sutanny i ekspresu do kawy, ks. Leszek otrzymał też coś "dla ducha" w postaci Bonu upominkowego - zobowiązania wspólnoty do pomocy w przeprowadzeniu rekolekcji ewangelizacyjnych w bliżej nieokreślonym miejscu i czasie.
Po mszy świętej z księdzem Leszkiem spotkali się animatorzy wspólnoty.
Pamiętajmy w modlitwie o naszym (już byłym) duszpasterzu! 
 
 

Wywiad z misjonarzem - część I

Prezentujemy pierwszą część ciekawego wywiadu z Myśleniczaninem - księdzem Włodzimierzem Małotą, który od kilku lat przebywa na misjach w Papui Nowej Gwinei. W rozmowie z kapłanem można się dowiedzieć m. in. co ma wspólnego powołanie, chodzenie po górach oraz ewangelizacja...
Miłej lektury ;-)
 
Sprawcami wywiadu Paulina i Marcin z naszej wspólnoty :)
 

Ksiądz Leszek proboszczem

Ksiądz Leszek Harasz - duszpasterz naszej wspólnoty "Nazaret", a także Koordynator Odnowy w Duchu Świętym w Archidiecezji Krakowskiej, decyzją księdza kardynała Stanisława Dziwisza z dniem 12 marca 2016 r. został mianowany proboszczem parafii pod wezwaniem św. Marcina w miejscowości Poręba Żegoty.
Otoczmy wszyscy ks. Leszka modlitwą, dziękując za posługę w naszej parafii oraz wspólnocie, a także polecając go Dobremu Bogu w nowej posłudze.  

Film -"Cierń Boga" - zbiorowe wejście

Od 26 lutego do 3 marca 2016 roku w kinie MUZA w MOKiS będzie grany film "Cierń Boga". Grupowe wejście organizujemy w  sobotę 27 lutego na seans o godz. 17.30.
Jak zwykle pół godziny wcześniej Basia będzie zbierać w holu na bilety tj. od godz. 17.00.
 
Cierń Boga to pierwszy film, który relacjonuje ostatnie trzy lata życia Jezusa Chrystusa widziane oczami apostołów. Jezus ukazany jest jako zwykły człowiek, który spotyka się, rozmawia i biesiaduje ze swoimi uczniami. Mimo napięć i wątpliwości zrozumiałych dla ludzi żyjących zgodnie z tradycją żydowską, apostołowie odnajdują w Jezusie Mesjasza, który posłany przez Boga i napełniony Duchem Świętym dokonuje cudów jakich nikt dotąd nie widział. Z miłości do człowieka, mimo towarzyszącemu mu lęku, do końca wypełnia wolę Ojca… 
 

Nie będzie katechezy
24 lutego 2016 (ŚRODA) NIE BĘDZIE KATECHEZY KS. LESZKA ze względu na odbywające się przygotowania do bierzmowania, za które nasz duszpasterz odpowiada.
 

 

 

 


Zaproszenie - Dzień Jedności i Formacji Wspólnot 

Drodzy Nazaretowicze!
Zapraszam WSZYSTKICH w sobotę 20 lutego na Szklane Domy do kościoła Matki Bożej Częstochowskiej. Dzień Jedności i Formacji Wspólnot Odnowy Archidiecezji Krakowskiej zaczniemy o 9:00 Eucharystią. Dlatego nie będzie wieczorem Mszy sw wspólnotowej! Liczę na obecność każdego.
Ks. Leszek

W lutym i marcu nie będzie modlitwy o uzdrowienie 

17 lutego 2016 ORAZ 16 MARCA 2016 NIE BĘDZIE MODLITWY O UZDROWIENIE PO WIECZORNEJ MSZY ŚW. O 18.00 ZE WZGLĘDU NA ODBYWAJĄCE SIĘ W PARAFII REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE. 
 
 
 
 
 
 

Rekolekcje wielopostne z biskupem Rysiem

Serdecznie zapraszamy na rekolekcje wielkopostne pt. "Miłosierni jak Ojciec", które w naszej parafii Narodzenia NMP w Myślenicach poprowadzi ks. bp Grzegorz Ryś.
 
 

 


Film "Bernadetta" - wyjście grupowe

6 lutego 2016 o godz. 18.00 wychodzimy wspólnie na seans filmu "Bernadetta. Cud w Lourdes". Film grany jest w kinie "Muza" w Miejskim Ośrodku Kultury i Sportu w Myślenicach. Spotykamy się przed seansem w holu MOKiSu, gdzie Basia będzie zbierała po 13 zł na tańszy bilet grupowy. 

Zwiastun filmu - kliknij tutaj


Rozpoczęliśmy REO

2 lutego 2016 rozpoczęliśmy w Kościele Parafialnym pw. Narodzenia NMP w Myślenicach Rekolekcje Ewangelizacyjne Odnowy (REO). Prosimy wszystkich "Nazaretan" o zaangażowanie w przeprowadzaniu spotkań, gorącą modlitwę oraz w miarę możliwości (np. zdrowotnych) o post w intencji tego wydarzenia. Uczestnicy stałych wspólnotowych grupek dzielenia proszeni są o szczególną modlitwę za grupki rekolekcyjne swoich animatorów.   


Wystawa ikon w Domu Greckim

15 Stycznia 2016, 18:00 -20:00. Muzeum Regionalne "Dom Grecki" w Myślenicach organizuje wernisaż wystawy prac "GRUPY LUMEN" działającej przy Chrześcijańskim Stowarzyszeniu Twórców Sztuki Sakralnej "ECCLESIA", zatytułowanej "IKONA - piękno - dobro - świętość".

Spotkaniu towarzyszyć będzie prelekcja o. Zygfryda Kota SI . Wstęp wolny. 

 


Opłatek wspólnotowy - zdjęcia

Galerii umieszczono zdjęcia z Opłatka Wspólnotowego, który odbył się w Święto Objawienia Pańskiego - 6 stycznia 2016 roku w Strażnicy OSP Śródmieście. 

Gościem naszego spotkania był ks. Proboszcz Stanisław Makowski.

Dziękujemy wszystkim diakoniom i osobom za przygotowanie spotkania.

 


Opłatek wspólnotowy

W środę 6 stycznia 2016 r. w Dzień Objawienia Pańskiego (Trzech Króli) odbędzie się Opłatek Wspólnotowy na Strażnicy OSP Śródmieście w Myślenicach. Początek o godz. 16.00.

Z tego względu nie odbędzie się tradycyjne pierwszośrodowe uwielbienie

Grupki przygotowują wypieki, sałatki, kanapki, soki, owoce - szczegóły u poszczególnych animatorów. 

Panowie są proszeni - kto może - o przyjście we wtrorek o 18.00 na strażnicę, celem ustawienia stołów i krzeseł.


Zaproszenie do modlitwy koronką

Zapraszam wszystkich ze wspólnoty oraz osoby spoza do włączenia sie w roku Miłosierdzia Bożego do odmawiania koronki do Miłosierdzia Bożego. Podjeliśmy modlitwę za siebie nawzajem w każdej intencji danej osoby. Powierzamy Bogu Miłosiernemu nasze rodziny, nawrócenie, zniewolenie, przebaczenie i zdrowie dla nas, naszych rodzin i całej wspólnoty, za kapłanów i wszystkie intencje które wysyła Dominika, oraz każdą podejmowana sprawę we wspólnocie, a także za umierajacych grzeszników i dusze w czyścu cierpiące. 
Jest nas juz ponad 20 osób. O godz. 15 łączymy sie duchowo i zawierzamy się Bożemu Miłosierdziu, natomiast koronkę odmawiamy każdy w dowolnym czasie. Jeśli uda się to w godzinie miłosierdzia to jeszcze lepiej. Pragniemy także zaprosić do wspólnej modlitwy wspólnoty z Mszany, Sułkowic i Skawiny. Bo tam "gdzie dwoje lub troje gromadzi się w imię moje tam Jestem pośród nich". 
Jeśli ktoś będzie chętny do włączenia się do wspólnej modlitwy proszę o zgłoszenie do animatora lub do mnie (anik7_1967@o2.pl). Pozdrawiam w Panu. 
 
Anna Kęsek 

Kup kartkę świateczną - pomóż Papui

Życzenia na kartce to radość potrójna.
Przez zakup tej kartki obdarujesz radością dzieci na Misji w Papui Nowej Gwinei ponieważ dla nich przeznaczony jest całkowity dochód ze sprzedaży.
Pomyśl komu możesz jeszcze wysłać życzenia i koniecznie kup kartkę ! Dzieci czekają ;-)


Kartki do nabycia:
- w sklepie KiK-u,
- w Zakładzie Fotograficznym FOTO- VIDEO- POLEK na ul Żeromskiego 9 (na przeciw Szkoły Podstawowej nr 2)
- w trakcie Pikniku Świątecznego na Rynku Myślenickim w piątek 18 grudnia br.

 


Modlitwa Tańcem - Warsztaty 

Został ustalony termin i miejsce zajęć Warsztatów - Modlitwa Tańcem, będzie to: 13 grudnia (niedziela) w godzinach 14.00 - 17.00 w sali na Strażnicy Śródmieście (UWAGA GODZINA ROZPOCZĘCIA ZMIENIONA!)
 
Proszę zabrać Pismo Święte, strój sportowy lub wygodny do ćwiczeń, grube skarpety lub baletki, ewentualnie miękkie obuwie. Będziemy się ruszać. Słowo Boże i muzyka będzie nas prowadzić w nową formę modlitwy wyrażonej całym ciałem i radością serca :)
 

Modlitewne Jerycho 2015

Nasza wspólnota otrzymała zaproszenie od organizatorów - bpa Grzegorza Rysia oraz Krysi Sobczyk - na czuwanie "Modlitewne Jerycho", które odbywać się będzie w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach, w kaplicy św. Siostry Faustyny pod Bazyliką. Czas wyznaczony dla "Nazaretu" to noc z 5/6 grudnia od godziny 24.00 do 4.00Wyjeżdżamy indywidualnie własnym transportem.
Więcej informacji o czuwaniu na http://ne.diecezja.pl/wp/

Rekolekcje o kontemplacji karmelitańskiej w Czarnej Górze

W dniach 20-22 listopada 2015 r. w domu rekolekcyjnym oo. Cystersów w Czarnej Górze k/ Bukowiny Tatrzańskiej prawie 100 osób z naszej wspólnoty przeżyło rekolekcje głoszone przez o. Andrzeja Ruszałę OCD - Karmelitę Bosego.

 

Czytaj więcej...

 


Rekolekcje wspólnotowe w Czarnej Górze

Rekolekcje w dniach 20 - 22 listopada 2015 zaplanowane są w Domu Rekolekcyjnym Ojców Cystersów w Czarnej Górze koło Jurgowa adres:

Zagóra 64, 34-532 Czarna Góra,  www: http://hubertkaszte.spanie.pl/
 
 
 

Film Zakazany Bóg - wejście grupowe

W najbliższą sobotę 7 listopada o godz. 18.00  organizujemy wejście grupowe na seans filmu "Zakazany Bóg".
Zapraszam wszystkich chętnych, można (należy) zabrać też znajomych.
Będę jak zwykle zbierać na bilety od 17.30 w holu MOKiS-u.
Cena biletu grupowego 13,- zł.
 
Szczęść Boże.   Basia
 
Więcej o filmie pod linkiem http://zakazanybog.pl/
 

Mój facet, moja kobieta - rekolekcje

W weekend 11-13 grudnia 2015 odbędzie się w Lanckoronie kurs: "Mój facet, moja kobieta". Poprowadzi go niezawodny Jurek Demski, teolog rodziny i małżeństwa, pracownik poradni rodzinnej, a jednocześnie niesamowity facet, który potrafi w prosty i pełen humoru sposób
mówić o poważnych sprawach.
 
 

Katecheza i podział na grupki

Zapraszamy na comiesięczną katechezę ks. Leszka, która odbędzie się w środę 28.10 o godz. 19.00 w Domu Katolickim. Podczas katechezy zostanie podany nowy podział grupek dzielenia oraz terminy pierwszych spotkań. 

 

 

 


Rekolekcje animatorów w Rychwałdzie

W dniach 23-25 października 2015 odbyły się rekolekcje dla animatorów Wspólnoty "Nazaret" pt. „Przyjąwszy postać sługi”  Flp 2, 6-7 w domu rekolekcyjnym oo.Franciszkanów w Rychwałdzie.

Czytaj więcej...

 

 


Nowe zdjęcia w Galerii

Pojawiają się nowe zdjęcia w Galerii strony z wydarzeń, w których uczestniczyliśmy w 2015 roku. Powspominać można warsztaty ikonopisania, poświęcenie ikon, rekolekcje wakacyjne w Mikoszewie, czy bal karnawałowy w Osieczanach. Kolejne zdjęcia będą pojawiać się sukcesywnie, także z wydarzeń nieco starszych. 

 


Zaproszenie

Zaproszamy do współtworzenia strony internetowej Nazaretu. Jeżeli uczestniczycie w ciekawych wydarzeniach, macie zdjęcia z wydarzeń i spotkań wspólnotowych, możecie polecić ciekawe rekolekcje lub wydarzenia artystyczne - piszcie, przesyłajcie materiały na e-mail Michała - ovis@o2.pl

 


Zmiana terminu mszy św. wspólnotowej!

Najbliższa Msza Św. Wspólnotowa odbędzie się wyjątkowo w niedzielę 18.10.2015, godz. 15.30. Zmiana terminu Mszy ze względu na koncert FISHECLECTIC w sobotę!!!

Prosimy o powiadomienie wszystkich zainteresowanych!
 
 
 

Koncert zespołu FISHECLECTIC

W sobotę 17.10.2015 o godz. 19.00 w Domu Katolickim w Myślenicach odbędzie się koncert zespołu FISHECLECTIC, grającego bardzo nastrojową muzykę o przesłaniu chrześcijańskim. Zapraszamy serdecznie - weźcie znajomych ;-) ! 

O zespole można dowiedzieć się więcej ze strony http://www.fisheclectic.com/

 

 

 

 

printFrom: http://www.nazaret.odnowa.org/index.php/o-nas/
Accessibility statementStrona domowaSite mapSzukajContact