Nasza historia


hist nazaDziałająca przy parafii Narodzenia NMP w Myślenicach wspólnota zawiązała się we wrześniu 2003 roku. Spotkanie założycielskie odbyło się w domu rekolekcyjnym oo. Kapucynów w Tenczynie, a przyjął nas tam i później był naszym pasterzem brat Piotr Tokarz, kapucyn. O tym, że było to Boże działanie przekonują dalsze lata życia wspólnoty.

Początki były raczej skromne. Przez pierwsze dwa lata wspólnota liczyła 5 – 6 osób. Jej trwanie zawdzięczamy przekonaniu naszego pasterza, brata Piotra, że Pan nie złamie trzciny nadłamanej…

Od początku szczególną naszą troską jest by być w centrum Kościoła, a nie jego satelitą. Dlatego w grudniu 2003 roku poprosiliśmy przedstawiciela kościelnej władzy lokalnej w osobie ks. dziekana Karola Jarosza o zgodę na działanie na terenie parafii. Zgodę taką otrzymaliśmy.

W tym czasie spotykaliśmy się na grupach dzielenia w naszych domach i sprawowaliśmy Eucharystię w domu rekolekcyjnym w Tenczynie. Ważną formą naszej aktywności była diakonia muzyczna. Pierwsze jej spotkanie miało miejsce buy clomid 16 lutego 2004 roku i od tego czasu spotyka się regularnie. Jest to zatem najstarsza nasza diakonia.

Znamiennym jest, że pierwsze nasze rekolekcje, które odbyły się 19. grudnia 2004 roku miały temat: "Dialog małżeński". Zatem troska o małżeństwa była nam położona na serca od samego początku.

jurCzując potrzebę porządkowania funkcjonowania wspólnoty zebraliśmy się 5. lutego 2005 roku na wybory lidera. Po modlitwie uwielbienia, adoracji Najświętszego Sakramentu i Eucharystii wybraliśmy pierwszego lidera wspólnoty, którym został Jurek Malczewski, zastępcą zaś Basia Cudo. Brat Piotr wybór zaakceptował.

Kolejnym spotkaniem przygotowanym dla małżeństw był wieczór z nikomu nie znanym o. Ksawerym Knotzem (no może nam nie znanym). Uczestniczyło ok. 14 osób z Myślenic i Stróży. I tu kończy się okres kameralnej wspólnoty odnowy w Duchu Świętym.

W dniach 3 - 5 czerwca 2005 roku przeżywaliśmy w Tenczynie rekolekcje o Małej Teresie. Prowadził je o. Jan Krawczyk, karmelita. Uczestniczyło w nich ok. 40 buy propecia online osób. I tu Duch Święty zaproponował nam zmiany. Po rekolekcjach do wspólnoty zapisało się ok. 10 osób. Spora dynamika wzrostu ;). Odszedł także brat Piotr przeniesiony do innego klasztoru w swoim zakonie.

hist x leszekDuch Święty i my postaraliśmy się o nowego duszpasterza. Został nim 8. czerwca 2005 ks. Leszek Harasz, wikary naszej parafii.

Życie naszej wspólnoty zaczyna biec wielowątkowo. Diakonia muzyczna prowadzona przez Marcina Wątora formuje się na warsztatach prowadzonych przez zespół Mocni w Duchy w Łodzi, organizujemy spotkanie naszych dzieci wspólnotowych z biskupem Mikołajem, wspólnie kolędujemy, pokazujemy się także na spotkaniach organizowanych przez Koordynację Diecezjalną Odnowy.

histWidząc konieczność zadbania o rozwój duchowy i tożsamość charyzmatyczną naszych członków prosimy zaprzyjaźnioną wspólnotę Nowe Jeruzalem o poprowadzenie dla nas Seminarium Odnowy w Duchu Świętym. Trwa ono od 28 stycznia do 25. marca 2006 roku. W seminarium uczestniczy 79 osób. Jednym z owoców seminarium było przyjęcie do wspólnoty 35 nowych osób. Wspólnota zatem rozrosła się do ponad 50–cio osobowej grupy.

Zachęceni rekolekcjami o duchowości karmelitańskiej kontynuujemy poznawanie Kościoła poprzez poznanie kolejnej wielkiej postaci w historii Kościoła – świętego Franciszka. Z początkiem października 2006 roku organizujemy rekolekcje o świętym biedaczynie. Prowadzi nasz pierwszy pasterz brat Piotr.

Od marca 2007, rokrocznie współorganizujemy konferencje dla małżeństw, o prowadzenie której prosimy państwa Magdalenę i Wiesława Grabowskich.

W grudniu 2007 roku poznajemy św. Augustyna na rekolekcjach prowadzonych przez o. Jana Biernata, augustianina.

hist1Jednym z ważniejszych wydarzeń w historii wspólnoty były rekolekcje ewangelizacyjne (8 tygodni od 4. stycznia 2009) prowadzone przez ks. Jana Reczka ze Wspólnotą Misericordia. Uczestniczyło w nich 160 osób. Otrzymaliśmy przykład solidności i zaangażowania całej ekipy, który stanie się dla nas wzorcem w późniejszych posługach naszej Wspólnoty. Po rekolekcjach jest nas ok. 75 osób.

Od października 2009 działa, zbierająca prawdziwych mężczyzn, kolejna diakonia levitra online naszej wspólnoty – diakonia liturgiczna.
7. listopada 2009 rusza mała grupa małżeńska – regularna formacja małżeństw.
W Wielki Czwartek 2010 wspólnota ofiaruje kapłanom naszej parafii i zniej pochodzącym margaretki – siedmioosobowe grupy modlące się kolejno w każdy dzień tygodnia za swojego kapłana. Łącznie 12 margaretek.

hist2W październiku 2011 r. w Rychwałdzie prowadzeni przez o. Bogdana Kocańdę OFM przeżyliśmy pamiętne dla wielu Rekolekcje Uzdrowienia Wewnętrznego.

8. stycznia 2012 r. rozpoczęły się Rekolekcje Ewangelizacyjne, które po raz pierwszy poprowadziliśmy SAMODZIELNIE (ks. Leszek, buy clomid online zespół animatorów, muzyczni)! Wsparcia udzielił nam o. Bogdan Kocańda OFM w modlitwie o uzdrowienie i wylanie darów Ducha Świętego. Rekolekcje ukończyło 140 osób. Wielu z nich przyłączyło się do Wspólnoty. Od tego czasu liczba jej członków przekroczyła setkę... wliczając "odziały zamiejscowe" w Mszanie i Skawinie.

Odp buy priligy online owiadając na potrzebę myślenickiego Kościoła 21. listopada 2012 roku rozpoczęliśmy comiesięczne Msze Święte połączone z modlitwą o uzdrowienie w trzecie środy miesiąca o 18:00.

hist msza6. stycznia 2013 ruszyły Rekolekcje Ewangelizacyjne prowadzone przez Wspólnotę w Parafii św. Michała Archanioła w Mszanie Dolnej. Ukończyło je 72 osoby. Owocem tych rekolekcji było powstanie 6. marca 2013 nowej Wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym w Mszanie.

19-21 kwietnia 2013 w Rzepiskach 58 osób uczestniczyło w rekolekcjach o modlitwie w ciszy prowadzonych przez ks. Andrzeja Muszalę. Pierwszy raz bez dzieci i w milczeniu.