Zaproszenie


 

 Nasze spotkania

Wspólnotowe uwielbienie - I środa miesiąca, g. 19.30

Msza wspólnotowa - III sobota miesiąca, g. 19.30

Msza św. z modlitwą o uzdrowienie - III środa miesiąca, g. 18.00

 

 


 

Aktualności


W lutym i marcu nie będzie modlitwy o uzdrowienie 

17 lutego 2016 ORAZ 16 MARCA 2016 NIE BĘDZIE MODLITWY O UZDROWIENIE PO WIECZORNEJ MSZY ŚW. O 18.00 ZE WZGLĘDU NA ODBYWAJĄCE SIĘ W PARAFII REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE. 
 
 
 
 
 
 

 

Rekolekcje wielopostne z biskupem Rysiem

Serdecznie zapraszamy na rekolekcje wielkopostne pt. "Miłosierni jak Ojciec", które w naszej parafii Narodzenia NMP w Myślenicach poprowadzi ks. bp Grzegorz Ryś.
 
 

 


Film "Bernadetta" - wyjście grupowe

6 lutego 2016 o godz. 18.00 wychodzimy wspólnie na seans filmu "Bernadetta. Cud w Lourdes". Film grany jest w kinie "Muza" w Miejskim Ośrodku Kultury i Sportu w Myślenicach. Spotykamy się przed seansem w holu MOKiSu, gdzie Basia będzie zbierała po 13 zł na tańszy bilet grupowy. 

Zwiastun filmu - kliknij tutaj


Rozpoczęliśmy REO

2 lutego 2016 rozpoczęliśmy w Kościele Parafialnym pw. Narodzenia NMP w Myślenicach Rekolekcje Ewangelizacyjne Odnowy (REO). Prosimy wszystkich "Nazaretan" o zaangażowanie w przeprowadzanie spotkań, gorącą modlitwę oraz w miarę możliwości (np. zdrowotnych) o post w intencji tego wydarzenia. Uczestnicy stałych wspólnotowych grupek dzielenia proszeni są o szczególną modlitwę za grupki rekolekcyjne swoich animatorów.   


Wystawa ikon w Domu Greckim

15 Stycznia 2016, 18:00 -20:00. Muzeum Regionalne "Dom Grecki" w Myślenicach organizuje wernisaż wystawy prac "GRUPY LUMEN" działającej przy Chrześcijańskim Stowarzyszeniu Twórców Sztuki Sakralnej "ECCLESIA", zatytułowanej "IKONA - piękno - dobro - świętość".

Spotkaniu towarzyszyć będzie prelekcja o. Zygfryda Kota SI . Wstęp wolny. 

 


Opłatek wspólnotowy - zdjęcia

W Galerii umieszczono zdjęcia z Opłatka Wspólnotowego, który odbył się w Święto Objawienia Pańskiego - 6 stycznia 2016 roku w Strażnicy OSP Śródmieście. 

Gościem naszego spotkania był ks. Proboszcz Stanisław Makowski.

Dziękujemy wszystkim diakoniom i osobom za przygotowanie spotkania.

 


Opłatek wspólnotowy

W środę 6 stycznia 2016 r. w Dzień Objawienia Pańskiego (Trzech Króli) odbędzie się Opłatek Wspólnotowy na Strażnicy OSP Śródmieście w Myślenicach. Początek o godz. 16.00.

Z tego względu nie odbędzie się tradycyjne pierwszośrodowe uwielbienie

Grupki przygotowują wypieki, sałatki, kanapki, soki, owoce - szczegóły u poszczególnych animatorów. 

Panowie są proszeni - kto może - o przyjście we wtrorek o 18.00 na strażnicę, celem ustawienia stołów i krzeseł.


Zaproszenie do modlitwy koronką

Zapraszam wszystkich ze wspólnoty oraz osoby spoza do włączenia sie w roku Miłosierdzia Bożego do odmawiania koronki do Miłosierdzia Bożego. Podjeliśmy modlitwę za siebie nawzajem w każdej intencji danej osoby. Powierzamy Bogu Miłosiernemu nasze rodziny, nawrócenie, zniewolenie, przebaczenie i zdrowie dla nas, naszych rodzin i całej wspólnoty, za kapłanów i wszystkie intencje które wysyła Dominika, oraz każdą podejmowana sprawę we wspólnocie, a także za umierajacych grzeszników i dusze w czyścu cierpiące. 
Jest nas juz ponad 20 osób. O godz. 15 łączymy sie duchowo i zawierzamy się Bożemu Miłosierdziu, natomiast koronkę odmawiamy każdy w dowolnym czasie. Jeśli uda się to w godzinie miłosierdzia to jeszcze lepiej. Pragniemy także zaprosić do wspólnej modlitwy wspólnoty z Mszany, Sułkowic i Skawiny. Bo tam "gdzie dwoje lub troje gromadzi się w imię moje tam Jestem pośród nich". 
Jeśli ktoś będzie chętny do włączenia się do wspólnej modlitwy proszę o zgłoszenie do animatora lub do mnie (anik7_1967@o2.pl). Pozdrawiam w Panu. 
 
Anna Kęsek 

Kup kartkę świateczną - pomóż Papui

Życzenia na kartce to radość potrójna.
Przez zakup tej kartki obdarujesz radością dzieci na Misji w Papui Nowej Gwinei ponieważ dla nich przeznaczony jest całkowity dochód ze sprzedaży.
Pomyśl komu możesz jeszcze wysłać życzenia i koniecznie kup kartkę ! Dzieci czekają ;-)


Kartki do nabycia:
- w sklepie KiK-u,
- w Zakładzie Fotograficznym FOTO- VIDEO- POLEK na ul Żeromskiego 9 (na przeciw Szkoły Podstawowej nr 2)
- w trakcie Pikniku Świątecznego na Rynku Myślenickim w piątek 18 grudnia br.

 


Modlitwa Tańcem - Warsztaty 

Został ustalony termin i miejsce zajęć Warsztatów - Modlitwa Tańcem, będzie to: 13 grudnia (niedziela) w godzinach 14.00 - 17.00 w sali na Strażnicy Śródmieście (UWAGA GODZINA ROZPOCZĘCIA ZMIENIONA!)
 
Proszę zabrać Pismo Święte, strój sportowy lub wygodny do ćwiczeń, grube skarpety lub baletki, ewentualnie miękkie obuwie. Będziemy się ruszać. Słowo Boże i muzyka będzie nas prowadzić w nową formę modlitwy wyrażonej całym ciałem i radością serca :)
 

Modlitewne Jerycho 2015

Nasza wspólnota otrzymała zaproszenie od organizatorów - bpa Grzegorza Rysia oraz Krysi Sobczyk - na czuwanie "Modlitewne Jerycho", które odbywać się będzie w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach, w kaplicy św. Siostry Faustyny pod Bazyliką. Czas wyznaczony dla "Nazaretu" to noc z 5/6 grudnia od godziny 24.00 do 4.00. Wyjeżdżamy indywidualnie własnym transportem.
Więcej informacji o czuwaniu na http://ne.diecezja.pl/wp/

Rekolekcje o kontemplacji karmelitańskiej w Czarnej Górze

W dniach 20-22 listopada 2015 r. w domu rekolekcyjnym oo. Cystersów w Czarnej Górze k/ Bukowiny Tatrzańskiej prawie 100 osób z naszej wspólnoty przeżyło rekolekcje głoszone przez o. Andrzeja Ruszałę OCD - Karmelitę Bosego.

 

Czytaj więcej...

 


Rekolekcje wspólnotowe w Czarnej Górze

Rekolekcje w dniach 20 - 22 listopada 2015 zaplanowane są w Domu Rekolekcyjnym Ojców Cystersów w Czarnej Górze koło Jurgowa adres:

Zagóra 64, 34-532 Czarna Góra,  www: http://hubertkaszte.spanie.pl/
 
 
 

Film Zakazany Bóg - wejście grupowe

W najbliższą sobotę 7 listopada o godz. 18.00  organizujemy wejście grupowe na seans filmu "Zakazany Bóg".
Zapraszam wszystkich chętnych, można (należy) zabrać też znajomych.
Będę jak zwykle zbierać na bilety od 17.30 w holu MOKiS-u.
Cena biletu grupowego 13,- zł.
 
Szczęść Boże.   Basia
 
Więcej o filmie pod linkiem http://zakazanybog.pl/
 

Mój facet, moja kobieta - rekolekcje

W weekend 11-13 grudnia 2015 odbędzie się w Lanckoronie kurs: "Mój facet, moja kobieta". Poprowadzi go niezawodny Jurek Demski, teolog rodziny i małżeństwa, pracownik poradni rodzinnej, a jednocześnie niesamowity facet, który potrafi w prosty i pełen humoru sposób
mówić o poważnych sprawach.
 
 

Katecheza i podział na grupki

Zapraszamy na comiesięczną katechezę ks. Leszka, która odbędzie się w środę 28.10 o godz. 19.00 w Domu Katolickim. Podczas katechezy zostanie podany nowy podział grupek dzielenia oraz terminy pierwszych spotkań. 

 

 

 


Rekolekcje animatorów w Rychwałdzie

W dniach 23-25 października 2015 odbyły się rekolekcje dla animatorów Wspólnoty "Nazaret" pt. „Przyjąwszy postać sługi”  Flp 2, 6-7 w domu rekolekcyjnym oo.Franciszkanów w Rychwałdzie.

Czytaj więcej...

 

 


Nowe zdjęcia w Galerii

Pojawiają się nowe zdjęcia w Galerii strony z wydarzeń, w których uczestniczyliśmy w 2015 roku. Powspominać można warsztaty ikonopisania, poświęcenie ikon, rekolekcje wakacyjne w Mikoszewie, czy bal karnawałowy w Osieczanach. Kolejne zdjęcia będą pojawiać się sukcesywnie, także z wydarzeń nieco starszych. 

 


Zaproszenie

Zaproszamy do współtworzenia strony internetowej Nazaretu. Jeżeli uczestniczycie w ciekawych wydarzeniach, macie zdjęcia z wydarzeń i spotkań wspólnotowych, możecie polecić ciekawe rekolekcje lub wydarzenia artystyczne - piszcie, przesyłajcie materiały na e-mail Michała - ovis@o2.pl

 


Zmiana terminu mszy św. wspólnotowej!

Najbliższa Msza Św. Wspólnotowa odbędzie się wyjątkowo w niedzielę 18.10.2015, godz. 15.30. Zmiana terminu Mszy ze względu na koncert FISHECLECTIC w sobotę!!!

Prosimy o powiadomienie wszystkich zainteresowanych!
 
 
 

Koncert zespołu FISHECLECTIC

W sobotę 17.10.2015 o godz. 19.00 w Domu Katolickim w Myślenicach odbędzie się koncert zespołu FISHECLECTIC, grającego bardzo nastrojową muzykę o przesłaniu chrześcijańskim. Zapraszamy serdecznie - weźcie znajomych ;-) ! 

O zespole można dowiedzieć się więcej ze strony http://www.fisheclectic.com/

 

printFrom: http://www.nazaret.odnowa.org/index.php/o-nas/
Accessibility statementStrona domowaSite mapSzukajContact